Naar hoofdinhoud

23 jun 2026

Nieuws

Pride Weekend bij Kunstlinie


Van 9 t/m 11 oktober staat Kunstlinie volledig in het teken van Pride Almere. Samen met Pride Almere, SALTY en het Danspaleis organiseren we een weekend vol voorstellingen, ontmoeting, dans, verhalen en viering.

Voor Kunstlinie is Pride meer dan een feest. Het is een moment om zichtbaar te maken dat iedereen het recht heeft om zichzelf te zijn en zich veilig, welkom en vertegenwoordigd te voelen. Tegelijkertijd herinnert Pride ons aan haar oorsprong als protestbeweging — en aan het feit dat die vrijheid nog altijd niet voor iedereen vanzelfsprekend is. Ook vandaag krijgen veel mensen uit de LHBTQIA+-gemeenschap te maken met uitsluiting, discriminatie en onveiligheid.

Als culturele instelling geloven we in de kracht van kunst en cultuur om verhalen zichtbaar te maken, mensen met elkaar te verbinden en ruimte te bieden aan verschillende perspectieven. Tijdens dit weekend vieren we de queer community in al haar diversiteit én maken we ruimte voor ontmoeting, reflectie en solidariteit.

 

Vrijdag 9 oktober | Beyond the Ball

Op vrijdagavond trappen we af met Beyond the Ball. Deze New Barok Musical neemt je mee naar de roze revolutie van de Franse barok. Centraal staat Julie d’Aubigny, beter bekend als Madame de Maupin: operadiva, duellist en rebel. Met haar stem én haar zwaard trotseerde zij de sociale normen van haar tijd en groeide zij uit tot een queer icoon avant la lettre.

Zaterdag 10 oktober (overdag) | Regenboog Danspaleis

Overdag is er ruimte voor ontmoeting tijdens een speciale Regenboog-editie van het Danspaleis, gericht op LHBTQIA+-ouderen. Eenzaamheid ligt binnen deze groep nog altijd hoger dan gemiddeld. Met muziek, dans en ontmoeting creëren we een warme, veilige plek waar mensen elkaar kunnen ontmoeten en samen in beweging komen.

Zaterdag 10 oktober (avond) | Girls Won’t Be Girls & Genesis Pride Ball

’s Avonds openen we met Girls Won’t Be Girls. Acht artiesten brengen ieder op hun eigen manier een ode aan vrouwelijkheid, identiteit en expressie. Via zang, dans, poëzie, spoken word en performance laten zij zien dat mensen — en kunst — zich niet laten vangen in hokjes.

Na afloop verplaatst het programma zich naar SALTY voor het Genesis Pride Ball. Verwacht een energieke avond vol optredens, vogue-battles in verschillende categorieën, pole dancers en cocktails: een viering van queer cultuur, community en activisme.

Zondag 11 oktober | Het lammetje dat een varken is (4+)

Ook voor jonge bezoekers is er plek tijdens Pride Weekend. Het lammetje dat een varken is en andere boerderijverhalen is een vrolijke voorstelling gebaseerd op de populaire prentenboeken van Pim Lammers. Op speelse en toegankelijke wijze maken kinderen kennis met verhalen over jezelf mogen zijn.

 

Rondom de voorstelling organiseren we samen met Pride Almere extra activiteiten, zoals voorlezen, schminken en creatieve workshops.

 

We kijken ernaar uit om samen met onze partners, makers en bezoekers een weekend te creëren waarin ruimte is voor viering, ontmoeting, zichtbaarheid en verbinding.

Soortgelijk