Naar hoofdinhoud

Tickets

zo 10 jan '27 - 15:00

Klassieke muziek
Theater

Goede Rede Klassiek Nieuwjaarsconcert: Nederlands Saxofoon Octet e.a.

Piazolla's tango-opera 'María de Buenos Aires'

Tickets

zo 10 jan '27 - 15:00

Prijzen

Regulier - €24,50

Meer info

  • Podiumpas wordt geaccepteerd
  • Middenzaal
  • Geen pauze
Klassieke muziek
Theater

Goede Rede Klassiek Nieuwjaarsconcert: Nederlands Saxofoon Octet e.a.

Piazolla's tango-opera 'María de Buenos Aires'

De tango-opera ‘Maria de Buenos Aires’ van Astor Piazzolla klinkt als Nieuwjaarsconcert in een exclusieve Nederlandse bewerking. Het Nederlands Saxofoon Octet brengt dit hartstochtelijke muziektheater samen met topzangers, musici en dansers tot leven. 

Als eerste ensemble in Nederland kreeg het Nederlands Saxofoon Octet toestemming van Piazzolla’s erfgenamen om ‘Maria de Buenos Aires’ te bewerken en uit te voeren. Voor de titelrol is mezzosopraan Karin Strobos aangetrokken, met bariton Berend Eijkhout als tegenspeler.

Samen met bandoneon, piano, slagwerk en acht – tangodansende! – saxofonisten op het podium ontvouwt zich een meeslepend verhaal over verlangen, ongelijkheid en uitbuiting in Buenos Aires. Piazzolla’s karakteristieke ‘tango nuevo’ verbindt zinderende ritmes aan melancholie en lyriek.

Het Nederlands Saxofoon Octet, opgericht in 2014, bespeelt de volledige saxofoonfamilie, van sopranino tot bas. Het octet heeft opgetreden tijdens onder meer het Grachtenfestival Amsterdam, Festival Wonderfeel en in het Guggenheim Museum Bilbao. Met deze opera zet het ensemble een nieuwe stap in zijn ontwikkeling.