Komend seizoen breekt zaal X maar liefst vijf keer uit de kleine zaal. In de programmalijn ‘Powered by zaal X’ zie je toegankelijke, toffe voorstellingen van makers met een sterke artistieke signatuur, gericht op een jonge(re) doelgroep. Dit keer dus wél die klassieke tribune, maar ook de onmiskenbare zaal X uitstraling. Verwacht een dj, relaxte vibe en extra’s die uitnodigen om te blijven hangen, te praten en je te laten inspireren.
‘KABITENI’ verpakt een bijzondere geschiedenis in een bruisende mix van muziek, dans en visuals. Laat je meevoeren naar Bendikonde, een Surinaams dorp waar ‘kabiteni’ (kapitein) Georgetina aan het roer staat. Haar zang en verhalen vormen met energieke hiphopmoves en Awasa–dans de hartslag van de voorstelling.
Vijf superenergieke performers verbeelden het dorp in een decor van visuals die zijn gemaakt in het binnenland van Suriname. Muzikaal word je ondergedompeld in warme en opzwepende composities, geïnspireerd op hiphop, Awasa-ritmes en klanken die horen bij het leven aan de rivier.
Zo ervaar je de uitdagingen waar de stoere Georgetina voor staat, die moet balanceren tussen traditie en vernieuwing, tussen hoe het was en hoe het is. Ze bewaakt de toekomst van haar gemeenschap, die ooit in verzet kwam tegen de slavernij. De strijd wordt in deze voorstelling vertaald naar de bruisende hiphopcultuur van nu.